Dołącz do czytelników
Brak wyników

Przykłady ćwiczeń

29 stycznia 2018

NR 28 (Czerwiec 2017)

Wakacyjne zabawy logiczne

0 137

Okres wakacji może być czasem rozwijającym dziecięce umiejętności i zdolności. Ważne jest, by zadbać wtedy o to, by dzieci oprócz odpoczynku od edukacji szkolnej miały też okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce lub rozwijać kolejne zdolności z różnych obszarów wiedzy.

Jedną z kompetencji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania dziecka na zajęciach matematycznych w klasie szkolnej jest wyposażenie go w umiejętności tzw. myślenia matematycznego, które jest zespołem „podejmowanych samodzielnie czynności umysłowych polegających na rozwiązywaniu zadań i innych problemów matematycznych […] (oraz) poszukiwaniu tych problemów”.  W trakcie wakacji taką rolę mogą pełnić wszelkiego rodzaju gry i zabawy o charakterze logicznym. To właśnie rozrywki umysłowe, choć niezwykle wartościowe, są niejednokrotnie utożsamiane przez dzieci nie z nauką, ale podchwytliwą i ciekawą formą zabawy. Dlatego też zachęcamy, żeby nie zapominać o nich w okresie wakacji.

 

Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie  i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.
Jean Fabre

 

Niniejszy artykuł prezentuje propozycje kilku zabaw o charakterze logicznym, które z pewnością można wykorzystać w trakcie wakacji jako inspirację i bodziec do urozmaicania letniego czasu, który oprócz tego, iż pozwoli odpocząć najmłodszym, będzie też okaz...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań magazynu "Życie Szkoły"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy