Dołącz do czytelników
Brak wyników

Konspekty zajęć

17 maja 2022

Emocje dziecka
Scenariusze zajęć dla dzieci od 3 do 6 lat

0 110

Każdego dnia doświadczamy różnorodnych emocji. Ważne jest, abyśmy od najmłodszych lat uczyli dzieci, czym one są, jak je rozpoznawać i kiedy konkretne się pojawiają. Dzięki temu przystosowujemy najmłodszych do życia w społeczeństwie i pomagamy im lepiej zrozumieć samych siebie i innych.

„Emocje dziecka” to scenariusze zajęć dla nauczycieli i rodziców opiekującymi się dziećmi w wieku od 3 do 6 lat. Każda z 18 szczegółowo rozpisanych w podpunktach lekcji została zaprojektowana z myślą o konkretnym wieku i etapie rozwoju dziecka, dzięki czemu są doskonale dostosowane do potrzeb i zdolności najmłodszych. Proponowane przez autorki zajęcia zawierają różnorodne metody edukacji: słowne, zadaniowe, muzyczno-ruchowe, plastyczne i wiele innych. Dzięki temu lekcje są urozmaicone, w pełni angażują dziecko i nie nudzą. Pozwala to także prowadzącej lub prowadzącemu na dobranie preferowanych metod.

Lekcje są dopasowane do pracowania zarówno z grupą dzieci, jak i indywidualnie, co sprawia, że scenariusze świetnie sprawdzą się zarówno w domu, gdy będą realizowane przez rodziców, jak i w szkole, gdy będą wykorzystywane w klasie przez nauczycieli.

POLECAMY

Wśród celów zaprojektowanych scenariuszy są m.in. poprawna identyfikacja emocji, kształtowanie empatii, poczucia przynależności do grupy czy rozwój kreatywnego myślenia i twórcze wyrażanie emocji. Wszystkie te wartości są niezwykle ważne przy kształtowaniu się osobowości i prawidłowym rozwoju najmłodszych.

Książkę w formie papierowej lub jako e-book możesz nabyć w naszej księgarni internetowej:

Przypisy