Dołącz do czytelników
Brak wyników

Polecamy

14 września 2021

Nauka przez zabawę – edukacyjna przygoda w Zatorlandzie!

0 59

Jak rozbudzić u dzieci chęć poznawania świata, kreatywność i pasje badawcze? Ucząc ich przez zabawę! Idealnym miejscem do tego jest Park Rozrywki Zatorland, gdzie wiedza przeplata się z rozrywką, w otoczeniu pięknej przyrody! W trzech parkach tematycznych uczniowie mogą stanąć oko w oko z ponad 100 dinozaurami, przyjrzeć się gigantycznym owadom oraz przenieść się w czasy antycznej Grecji. Po solidnej dawce wiedzy czeka na nich szaleństwo w Lunaparku i ponad 50 atrakcji!

Park Rozrywki Zatorland to wiele możliwości zaangażowania uczniów w naukę i zabawę. 3 obszary tematyczne – Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów i Park Mitologii – sprawiają, że jest to miejsce, w którym można zorganizować ciekawą lekcję dla dzieci z różnych grup wiekowych. Imponujące, ruchome dinozaury, ogromne owady, inspirujące postaci z greckich wierzeń i mitów – każdy znajdzie tu coś dla siebie! Naukę łączymy z zabawą, dlatego w Lunaparku czeka wiele atrakcji dostosowanych do dzieci w każdym wieku. Wejdź na zatorland.pl/cennik-dla-grup-zorganizowanych i zaplanuj niezapomnianą lekcję dla swoich uczniów!

POLECAMY

Podróż śladem dinozaurów

Przez gęsto zalesiony teren wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew można spostrzec przeszło 100 różnych dinozaurów, większość z nich to eksponaty ożywione – poruszają się i wydają dźwięki. Wśród nich zobaczycie m.in. ogromne roślinożerne Zauropody, przerażającego T-Rexa czy też największego na świecie ruchomego dinozaura – Argentynozaura, mającego ponad 35 m długości!
W 2021 roku do dinozaurów w Zatorlandzie dołączyły kolejne okazy: rodziny Stegozaurów, Wuerhozaurów, T-Rexów i Triceratopców oraz Allozaury, Spinozaury, Protoceratopsy i Brachiozaury.
Na końcu ścieżki edukacyjnej z dinozaurami znajduje się Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym prezentujemy kolekcję skamieniałych zwierząt, a także elementy szkieletów dinozaurów. Najwięksi pasjonaci dinozaurów mogą poszerzyć swoją wiedzę o życiu tych gadów podczas warsztatów paleontologicznych. To świetny sposób na zainteresowanie najmłodszych naukami przyrodniczymi i paleontologią, a także rozbudzenie w nich ciekawości i pasji badawczej. Młodzi badacze nauczą się, jak posługiwać się młotkiem, dłutkiem i pędzelkiem, odkrywając szkielety różnych dinozaurów ukryte w blokach gipsowych. Ich umiejętności zostaną potwierdzone Certyfikatem Młodego Paleontologa.

Atrakcje w Parku Owadów

W Parku Owadów na młodych naukowców czekają ogromne owady ludzkich rozmiarów. Na ścieżce edukacyjnej czeka ponad 20 gigantycznych eksponatów, a wśród nich konik polny, biedronka, motyl, modliszka, skorpion czy karaluch.Na wystawie wypreparowanych owadów można podziwiać egzotyczne okazy z całego świata – m.in. motyle, pająki, chrząszcze czy cykady z Tajlandii, Rosji i Maroka. W Parku Owadów znajduje się również Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym naukę bezpiecznych zachowań na drodze można połączyć z wyścigowym szaleństwem. Dodatkowymi atrakcjami są także wielki Monster Track, tor gokartowy, basen z łódkami czy dom do góry nogami.

Oko w oko z historią

Zatorland to także idealna przestrzeń do zorganizowania kreatywnej lekcji z historii lub języka polskiego. Nasz Park Mitologii będzie świetnym uzupełnieniem opowieści o antycznej Grecji, mitach i herosach, a także literaturze tamtych czasów. Park Mitologii ulokowany w dużej części na wodzie to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można z bliska poznać greckich bogów, herosów i mityczne stworzenia. Podczas rejsu tramwajem wodnym w pięknych okolicznościach przyrody spotkacie greckich bogów, z wszechmocnym Zeusem, mądrą Ateną, walecznym Aresem i opiekuńczą Hestią na czele. W Parku czekają także tańczące fontanny, a na koniec edukacyjnej podróży wyzwanie dla aktywnych śmiałków – park linowy “Zdobywcy Olimpu”, a w nim aż 18 wież dostosowanych do różnych grup wiekowych.

Beztroska zabawa w Lunaparku

Po porcji nauki pora na zabawę. W Lunaparku młodzi odkrywcy mogą się oddać beztroskiej zabawiem korzystając m.in. z: kina 5d Extreme, symulatora 3D Bonanza, karuzeli "słonie", diabelskiego młyna, karuzeli wiedeńskiej, karuzeli łańcuchowej, loterii, salonu gier, zjeżdżalni, trampolin, Dinocoastera, łódki Crazy Raft i wielu innych. Na mniejsze dzieci czekają Karuzela Słoniki, Loteria, samochodziki i wiele, wiele innych.
 


Oferta specjalna dla grup

Park Rozrywki Zatorland to idealne miejsce na przeprowadzenie angażującej lekcji dla najmłodszych i nieco starszych podopiecznych. W tym sezonie przygotowaliśmy ofertę specjalną dla grup zorganizowanych! Każdy uczestnik otrzyma książeczkę "Mała Księga Odkrywców: Ogroomne dinozaury", a w niej informacje i ciekawostki na temat dinozaurów, kolorowanki, zagadki i zadania, a także... rozszerzona rzeczywistość AR! Dodatkowo umożliwiamy zorganizowanie warsztatów paleontologicznych i zapewniamy darmowy wstęp dla opiekunów. Dla grup przewidzieliśmy również ofertę gastronomiczną – w ramach pakietu premium opiekunowie mogą wybrać jeden z 6 zestawów obiadowych, wydawanych w Karczmie River Park lub w punkcie gastronomicznym na terenie Lunaparku.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wejdź na https://bit.ly/Zatorland_ZycieSzkoly

lub zadzwoń: 601 858 851
 

 

Przypisy