Dołącz do czytelników
Brak wyników

Polecamy

30 listopada 2020

Naucz dzieci jak być eko. Wyrusz z nimi na Planetę Energii!

56

Pandemia koronawirusa spowodowała szereg ograniczeń w życiu społecznym. Jednym z nich jest konieczność organizacji nauczania na odległość lub nauczania w wariancie hybrydowym. Rodzi to przed nauczycielami i rodzicami szereg wyzwań związanych z koniecznością zapewnienia jakościowego procesu kształcenia, który będzie zarówno wartościowy merytorycznie jak i podany w atrakcyjnej dla dzieci formie.

Planeta Energii to edukacyjny projekt dla uczniów szkół podstawowych klas I-IV, który w niekonwencjonalny sposób uczy podstaw energetyki oraz wyrabia wrażliwość ekologiczną. Formuła programu jest bardzo intrygująca – uczniowie wyruszają w tajemniczą podróż na Planetę Energii poprzez dedykowaną stronę internetową PlanetaEnergii.pl, na której znajdują się dziesiątki animowanych filmów, gier oraz interaktywnych zadań. Odwiedzające stronę dzieci przede wszystkim świetnie się bawią, a przy okazji zdobywają cenną wiedzę.

POLECAMY

Edukacja ekologiczna i troska o środowisko naturalne

Z roku na rok produkujemy coraz więcej odpadów, według danych  GUS w 2019 roku na jednego mieszkańca Polski przypadło ich aż 332 kg! Nowa sekcja w ramach Planety Energii – „Kraina Odpadów” ma pomóc w ekologicznej edukacji związanej z racjonalnym gospodarowaniem odpadami, przyczynić się do ograniczania procesu ich nadmiernego powstawania oraz wyrobić nawyki prawidłowej segregacji śmieci.

Dostęp do Planety Energii jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na platformie. Z zasobów korzystać mogą zarówno nauczyciele jak i rodzice. Wizyty na Planecie Energii nie warto jednak odkładać, bo do 30 stycznia trwa konkurs w ramach 10. edycji Planety Energii w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Organizatorzy przygotowali dwie kategorie: zbiorowa dla szkół oraz indywidualna dla dzieci we wsparciu rodzica. Zasady są bardzo proste, należy ukończyć zadania z misji nr 2 „Kraina Odpadów” oraz wykonać i przesłać na adres konkurs@planetaenergii.pl pracę artystyczną o ograniczaniu produkcji odpadów. Aby zgłosić szkołę do konkursu, należy zarejestrować się na platformie internetowej, przesłać sprawozdanie dotyczące realizacji lekcji o Planecie Energii oraz projekt pracy dodatkowej obrazujący tematykę „Krainy Odpadów”. Szczegółowe warunki udziału w konkursie zamieszczone są na stronie PlanetaEnergii.pl.

Atrakcyjne nagrody do wygrania

Wszystkie szkoły uczestniczące w „Planecie Energii” mogą liczyć na zestaw gadżetów i dyplomy. Trzy najlepsze klasy otrzymają bon o wartości 10 tys. zł. Jury przyzna również 10 wyróżnień o wartości 2 tys. zł na cele edukacyjne. Nauczyciele wyróżnionych klas otrzymają zaproszenie do udziału w dwudniowych warsztatach dla nauczycieli, które poprowadzi dr Tomasz Rożek.

W konkursie indywidualnym dla dzieci jury wyłoni 50 zwycięzców, do których trafią książki z dedykacją dr. Tomasza Rożka, imienne dyplomy ukończenia Misji Planety Energii i dodatkowe upominki o łącznej wartości do 200 zł.

Przypisy