Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł sponsorowany

3 kwietnia 2019

„Planeta Energii” – nowoczesny pomysł na edukację

343

Jak bezpiecznie korzystać z prądu i urządzeń elektrycznych? Czym jest energia odnawialna? Jak postępować z elektrośmieciami? Wystartowała dziewiąta edycja „Planety Energii”, autorskiego programu edukacyjnego Grupy Energa dla najmłodszych. „Planeta Energii” to nowoczesna platforma edukacyjna, multimedialne materiały edukacyjne oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, w tym zaproszenie do Akademii Planety Energii dla nauczycieli.

„Planeta Energii” to program realizowany od 2010 roku w formie konkursu dla nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jego głównym celem jest propagowanie wiedzy o energii elektrycznej oraz o bezpiecznym korzystaniu z prądu. Od zeszłorocznej edycji wprowadzono w programie znaczące zmiany, stawiając na Internet – medium dostępne dla wszystkich – wszystko po to, by poszerzyć grono odbiorców, skutecznie przekazywać wiedzę oraz zaangażować rodzica w proces edukacji. „Planeta Energii” to nowoczesna platforma internetowa, zawierająca wysokiej jakości zasoby interaktywne na temat prądu elektrycznego, odnawialnych źródeł energii, elektrośmieci i zasad bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej oraz materiały dla nauczycieli (w IX edycji nowe scenariusze lekcji dla nauczycieli). To także miejsce dla rodziców, którzy szukają wartościowych treści edukacyjnych dla swoich dzieci.

POLECAMY

Temat energii elektrycznej jest trudny i abstrakcyjny, zwłaszcza dla dzieci, a porażenie prądem bywa fatalne w skutkach. Dlatego też „Planeta Energii” kładzie szczególny nacisk nie tylko na wyjaśnianie, skąd bierze się prąd, jak dostarczany jest do naszych domów i w jaki sposób go oszczędzać, lecz przede wszystkim skupia się na propagowaniu zasad rozważnego i bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz na znajomości sposobów postępowania w sytuacjach zagrożenia. 

Ambasador programu, fizyk, popularyzator nauki, dr Tomasz Rożek, jest zdania że są to tematy, z przekazywaniem których trudności mają też nauczyciele. Dlatego w tegorocznej edycji programu organizatorzy przygotowali specjalnie dla nich Akademię Planety Energii.

- Akademia będzie dwudniow...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań magazynu "Życie Szkoły"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy