Dołącz do czytelników
Brak wyników

Zajęcia na czasie

8 grudnia 2020

NR 59 (Grudzień 2020)

Naucz dzieci, jak być eko. Wyrusz z nimi na Planetę Energii!

61

Pandemia koronawirusa spowodowała szereg ograniczeń w życiu społecznym. Jednym z nich jest konieczność organizacji nauczania na odległość lub nauczania w wariancie hybrydowym. Rodzi to przed nauczycielami i rodzicami szereg wyzwań związanych z koniecznością zapewnienia jakościowego procesu kształcenia, który będzie zarówno wartościowy merytorycznie, jak i podany w atrakcyjnej dla dzieci formie.

Planeta Energii to edukacyjny projekt dla uczniów szkół podstawowych klas I–IV, który w niekonwencjonalny sposób uczy podstaw energetyki oraz wyrabia wrażliwość ekologiczną. Formuła programu jest bardzo intrygująca –
uczniowie wyruszają w tajemniczą podróż na Planetę Energii poprzez dedykowaną stronę internetową PlanetaEnergii.pl, na której znajdują się dziesiątki animowanych filmów, gier oraz interaktywnych zadań. Odwiedzające stronę dzieci przede wszystkim świetnie się bawią, a przy okazji zdobywają cenną wiedzę.

POLECAMY

Edukacja ekologiczna i troska o środowisko naturalne

Z roku na rok produkujemy coraz więcej odpadów. Według danych  GUS w 2019 roku na jednego mieszkańca Polski przypadło ich aż 332 kg! Nowa sekcja w ramach Planety Energii – „Kraina Odpadów” – ma pomóc w ekologicznej edukacji związanej z racjonalnym gospodarowaniem odpadami, przyczynić się do ograniczania procesu ich nadmiernego powstawania oraz wyrobić nawyki prawidłowej segregacji śmieci.

Dostęp do Planety Energii jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na platformie. Z zasobów korzystać mogą zarówno nauczyciele, jak i rodzice. Wizyty na Planecie Energii nie warto jednak odkładać, bo do 30 stycznia trwa konkurs w ramach 10. edycji Planety Energii, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Organizatorzy przygotowali dwie kategorie: zbiorowa dla szkół oraz indywidualna dla dzieci ze wsparciem rodzica. Zasady są bardzo proste. Należy ukończyć zadania z misji nr 2 „Kraina Odpadów” oraz wykonać i przesłać na adres: konkurs@planetaenergii.pl pracę artystyczną o ograniczaniu produkcji odpadów. Aby zgłosić szkołę do konkursu, należy zarejestrować się na platfor...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań magazynu "Życie Szkoły"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy