Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł gościnny

2 września 2019

Kopalnia Soli „Wieliczka”
5 niezawodnych pomysłów na szkolne wycieczki. Poznaj je i zarezerwuj przygodę dla uczniów!

142

Trudno wyobrazić sobie rok szkolny bez dłuższych i krótszych wycieczek dla uczniów. Wyjazdy poza szkołę, tak lubiane przez dzieci i młodzież są ważnym elementem kształcenia. Sprzyjają rozwojowi, służą celom poznawczym, edukacyjnym ale i wychowawczym. W czasie wycieczek uczniowie mogą poszerzać wiedzę i zdobywać doświadczenia w nowym środowisku. Wycieczki klasowe są także okazją do integracji i wypoczynku

Jak wybrać odpowiednie miejsce na taki wyjazd? Jeśli pracujesz jako nauczyciel i stoisz przed tym zadaniem, podpowiadamy - najlepiej zdecydować się na atrakcję turystyczną, w której uczniowie przeżyją niezapomniane przygody, a nauczyciele zrealizują cele edukacyjne. 

Takim miejscem bez wątpienia jest Kopalnia Soli w Wieliczce. To właśnie tutaj, w zabytkowej kopalni młodzi turyści odkryją niezwykły świat stworzony przez naturę i człowieka. Przekonają się jak to jest przebywać ponad 100 metrów pod ziemią. Dowiedzą się na czym polegała praca górników w dawnych czasach i jak wygląda dziś.

Do wyboru masz klika różnych propozycji zwiedzania, w zależności od wieku oraz upodobań uczniów. Niezależnie od tego, na którą wycieczkę się zdecydujesz, masz pewność, że w kopalni twoi wychowankowie nie będą się nudzić. Pochłonie ich z pewnością odkrywanie tajemnic jednego z najcenniejszych polskich zabytków.

Pomysły na wycieczki szkolne

Zwiedzanie Trasy Turystycznej (dla uczniów w każdym wieku)

To tutaj dzieci zobaczą jeziora solankowe, komory i kaplice wykute w soli przez górników. O sekretach kopalni opowie doświadczony przewodnik, a uczniowie spróbują jak smakuje sól wprost z solnej ściany.

Jak zarezerwować zwiedzanie?  Napisz e-mail na adres: rezerwacja@kopalnia.pl  
 

 

Odkrywanie Solilandii (wycieczka dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów)

Maluchy wyposażone w mapę i latarki wyruszą do solnego labiryntu na poszukiwanie bajkowych przedmiotów. Aby poprawnie wykonać zadania i zdobyć dyplom muszą uważnie słuchać opowieści przewodnika.

Jak zarezerwować Odkrywanie Solilandii? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72, e-mail: programy.dzieci@kopalnia.pl
 


 

Śladami legend (wycieczka dla uczniów w wieku 9 – 12 lat)

Interaktywna lekcja pod ziemią, której tematem są wielickie legendy. Zwiedzanie kopalni będzie okazją do poznania najpiękniejszych z nich. Nie zabraknie zabawy i rywalizacji pod okiem przewodnika.    

Jak zarezerwować Śladami legend? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72 e-mail: programy.dzieci@kopalnia.pl


Wyprawa na Trasę Górniczą (dla uczniów powyżej 10 lat) 

Emocje, nowe doświadczenia i przygoda tak można opisać wyprawę na Trasę Górniczą. Uczniowie założą stroje robocze, kaski i przeniosą się do świata prawdziwych górników. Wykonując liczne zadania sprawdzą osobiście jak wygląda praca pod ziemią.

Rezerwacja zwiedzania Trasy Górniczej: tel. 12 278 75 70, e-mail: trasa.gornicza@kopalnia.pl
 

 


 


 

 

 Wycieczka Młody Górnik (dla uczniów powyżej 10 lat)

Wyprawa, która ma charakter górniczej szychty. Podczas wędrówki pod ziemią twoi uczniowie zdobędą wiele praktycznych umiejętności. Dowiedzą się jakich narzędzi używają górnicy, sprawdzą czy wydobywanie soli jest trudne, wypróbują górnicze sposoby na porozumiewanie się w kopalni.

Rezerwacja wycieczki Młody Górnik: tel. 12 278 73 72 e-mail: programy.dzieci@kopalnia.pl  


Zabierz uczniów do Wieliczki i odkryj tajemnice udanych wycieczek szkolnych!

Informacje o wycieczkach dla szkół znajdziesz również na stronie www.kopalnia.pl

Przypisy