Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł gościnny

2 września 2019

Kopalnia Soli „Wieliczka”
5 niezawodnych pomysłów na szkolne wycieczki. Poznaj je i zarezerwuj przygodę dla uczniów!

196

Trudno wyobrazić sobie rok szkolny bez dłuższych i krótszych wycieczek dla uczniów. Wyjazdy poza szkołę, tak lubiane przez dzieci i młodzież są ważnym elementem kształcenia. Sprzyjają rozwojowi, służą celom poznawczym, edukacyjnym ale i wychowawczym. W czasie wycieczek uczniowie mogą poszerzać wiedzę i zdobywać doświadczenia w nowym środowisku. Wycieczki klasowe są także okazją do integracji i wypoczynku

Jak wybrać odpowiednie miejsce na taki wyjazd? Jeśli pracujesz jako nauczyciel i stoisz przed tym zadaniem, podpowiadamy - najlepiej zdecydować się na atrakcję turystyczną, w której uczniowie przeżyją niezapomniane przygody, a nauczyciele zrealizują cele edukacyjne. 

Takim miejscem bez wątpienia jest Kopalnia Soli w Wieliczce. To właśnie tutaj, w zabytkowej kopalni młodzi turyści odkryją niezwykły świat stworzony przez naturę i człowieka. Przekonają się jak to jest przebywać ponad 100 metrów pod ziemią. Dowiedzą się na czym polegała praca górników w dawnych czasach i jak wygląda dziś.

Do wyboru masz klika różnych propozycji zwiedzania, w zależności od wieku oraz upodobań uczniów. Niezależnie od tego, na którą wycieczkę się zdecydujesz, masz pewność, że w kopalni twoi wychowankowie nie będą się nudzić. Pochłonie ich z pewnością odkrywanie tajemnic jednego z najcenniejszych polskich zabytków.

Pomysły na wycieczki szkolne

Zwiedzanie Trasy Turystycznej (dla uczniów w każdym wieku)

To tutaj dzieci zobaczą jeziora solankowe, komory i kaplice wykute w soli przez górników. O sekretach kopalni opowie doświadczony przewodnik, a uczniowie spróbują jak smakuje sól wprost z solnej ściany.

Jak zarezerwować zwiedzanie?  Napisz e-mail na adres: rezerwacja@kopalnia.pl  
 

 

Odkrywanie Solilandii (wycieczka dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów)

Maluchy wyposażone w mapę i latarki wyruszą do solnego labiryntu na poszukiwanie bajkowych przedmiotów. Aby poprawnie wykonać zadania i zdobyć dyplom muszą uważnie słuchać opowieści przewodnika.

Jak zarezerwować Odkrywanie Solilandii? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72, e-mail: programy.dzieci@kopalnia.pl
 


 

Śladami legend (wycieczka dla ucz...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy