Dołącz do nas

Życie Szkoły

O czasopiśmie

Życie Szkoły to kompleksowe czasopismo przeznaczone dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz dyrektorów szkół podstawowych.

W ciągu roku ukazuje się 10 numerów w wersji papierowej. W każdym z nich, na blisko 50 stronach, znajdą Państwo najświeższe wiadomości ze świata edukacji.

W naszym czasopiśmie ukazują się innowacyjne pomysły na przeprowadzenie zajęć, praktyczne porady, a także informacje dotyczące wykorzystania psychologii w szkole i gotowe materiały dydaktyczne. Jest to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy chcą sprawić, aby jego lekcje stały się pasjonujące a wiedza była zdobywana w sposób efektywny.

W Życiu Szkoły znajdą Państwo:

  • Informacje dotyczące wszelkich zmian w prawie oświatowym.
  • Praktyczne porady i gotowe materiały dydaktyczne, które wystarczy skserować i przekazać uczniom.
  • Wskazówki dotyczące prawidłowej komunikacji i współpracy z rodzicami.
  • Praktyczne sposoby na wykorzystanie najnowszych technologii w szkole.
  • Scenariusze do przeprowadzenia interesujących lekcji.
  • Sposoby przyjemnego wprowadzenia uczniów w świat nauk ścisłych i humanistycznych.
  • Porady psychologiczne dotyczące motywowania i wspierania uczniów.
  • Pomysły dotyczące odpowiedniego przygotowania zajęć plastycznych i rytmicznych.
  • Sposoby na przeprowadzenie ciekawych zajęcia korekcyjnych i gimnastycznych.
  • Pomysły na inspirujące uczniów eksperymenty oraz doświadczenia, które można wykonać zarówno w szkolnej sali, jak i w terenie.

Ponadto decydując się na zamówienie prenumeraty w wersji premium zyskają Państwo dostęp do ok. 40 archiwalnych numerów czasopisma.

Stałe działy w Życiu Szkoły

Wywiad miesiąca - rozmowy z ekspertami w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej, którzy dzielą się swoją wiedzą praktyczną.

Pedagogiczne inspiracje – świeże spojrzenie i konkretne propozycje na przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Okiem eksperta – artykuły specjalistów dotyczące dobrego zaplanowania lekcji dla najmłodszych uczniów.

Psychologia w szkole - wszystko o wykorzystaniu psychologii w szkole, czyli jak motywować uczniów i udzielać im wsparcia, a także jak rozmawiać i współpracować z rodzicami.

Akademia nauczyciela – o socjoterapii w szkole, czyli jak radzić sobie z najróżniejszymi problemami uczniów: od nadpobudliwości, przez nieśmiałość, po wykluczenie.

Scenariusz zajęć – Scenariusze zajęć oraz gotowe materiały dydaktyczne, które wystarczy skserować i rozdać swoim uczniom.

Kącik małego odkrywcy – metody i pomysły na przeprowadzenie inspirujących doświadczeń, które mają na celu aktywować oraz zarazić naukową pasją uczniów.