Dołącz do nas

Życie Szkoły

Nowa aplikacja online do nauki czytania Pszczółka!

Pszczółka powstała we współpracy z nauczycielami edukacji specjalnej. Aplikacja automatycznie i indywidualnie dostosowuje ćwiczenia do każdego dziecka, w tym dyslektyków, czy dzieci z innym językiem ojczystym niż język polski. Pszczółka urozmaica naukę czytania, zmieniając ją w interaktywną naukę poprzez zabawę. Aplikacja może być wyświetlana na rzutniku lub tablicy interaktywnej.

Praktyczna nauka czytania dostosowana do potrzeb każdego dziecka

Pszczółka potrafi zdiagnozować konkretny problem w zakresie czytania oraz zaproponować ćwiczenia na miarę potrzeb każdego dziecka, które później dostosowuje do jego postępów. Wszystkie wyniki ucznia oraz aktywność są zapamiętywane, a następnie mogą być udostępniane nauczycielom edukacji specjalnej.

Nauka czytania poprzez zabawę

Szeroka gama ćwiczeń interaktywnych, obrazki, dźwięki, animacje i pochwały – to wszystko razem pozwala wzbudzić zainteresowanie wśród dzieci i rozwinąć ich umiejętności czytania poprzez zabawę. Ćwiczenia generowane są automatycznie z bazy danych obejmującej dziesiątki tysięcy słów. W porównaniu z podręcznikami papierowymi nie może zatem dojść do sytuacji, że zabraknie odpowiednich materiałów do nauczania.

Szeroka lista ćwiczeń dla uczniów szkół podstawowych klas I-V

Pszczółka zawiera ponad 90 ćwiczeń obejmujących szeroki zakres zadań udoskonalających czytanie ze zrozumieniem. Każde ćwiczenie, począwszy od poziomu podstawowego, a skończywszy na poziomie zaawansowanym, posiada zróżnicowane ustawienia, które mogą być zmieniane i dostosowywane do indywidualnych potrzeb każdego ucznia. Co więcej, nauczyciele mogą rozpocząć dowolne ćwiczenie bez konieczności wcześniejszego przygotowania czy kopiowania materiałów.

Nagrody

Pierwsza wersja aplikacji powstała w Czechach, gdzie używana jest przez ponad 250 szkół, 3500 rodziców i 25 Centrów Pedagogiki Specjalnej. Ponadto aplikacja zdobyła kilka prestiżowych nagród międzynarodowych, jak i lokalnych, m.in.: Czech Innovation of the Year, Czech Idea of the Year, TechCrunch Disrupt Startup Battlefield, Central European Startup Awards.

Przetestuj aplikację Pszczółka

Polska wersja aplikacji jest obecnie testowana przez pierwsze szkoły. Twoja szkoła także może otrzymać 2-letnią, darmową licencję dla nieograniczonej ilości nauczycieli i uczniów w zamian za opinie zwrotne.

Jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o  kontakt na poniższy adres. Oferta jest dostępna dla 50 szkół.

Kontakt

Małgorzata Bondarczuk

malgorzata.bondarczuk@levebee.com

www.pszczolka.online

 

  • METODA TOMATISA® słuchową techniką stymulacji neurosensorycznej

  • Realizacja procesu oceniania na I etapie kształcenia w aspekcie wytycznych nowej podstawy programowej